Egyesületünk céljai

Tokaj Kincsei Egyesület céljai

• Tokaj város szellemi, művészeti és kulturális, borászati, turisztikai, gasztronómiai és gazdasági fejlődésének elősegítése, a helyi, szellemi, művészeti, kulturális, gazdasági és sportélet erősítése.
  • A helyi kulturális élet felpezsdítése, igényes programok szervezése.
  • Sport-, bor-, gasztro-, zeneirendezvények szervezése, lebonyolítása.
  • Határon túli magyarokkal és testvérvárosokkal való együttműködés erősítése
  • Más civil szervezetekkel való kapcsolatok
  • A szőlő- és borágazatban tevékenykedő vállalkozások aktivizálása, piacra jutásuk támogatása, rendezvényeken való közös jelenlétük támogatása.
  • Helyi borok értékesítésének előmozdítása.
  • Helyi, hagyományos mesterségek, manufaktúrák, képzőművészetek vállalkozásalapú támogatása.
  • Lakókörnyezet környezettudatos fejlesztése.
  • Vonzerők és látványosságok fejlesztése Tokaj megismeréséért és megismertetéséért.
  • A Tokaj különféle értékeinek bemutatása
  • A helyi munkaerő foglalkoztatását lehetővé tevő gazdasági társaságok helybeli gazdasági tevékenységének ösztönzése.
  • Tokaj infrastruktúrájának fejlesztése.
  • Turizmus fejlesztése.
  • Tokaj történelmi hagyományainak újjáélesztése.
  • Egységes településfejlesztési terv kidolgozása.
  • Tokaj arculati kézikönyvének és egységes marketingfeladatainak kidolgozása.
  • Tokaj város értékeinek online bemutatása (weboldal elkészítése)
  • Az egyesület céljával összhangban álló pályázatokon való indulás, az elnyert pályázati forrásoknak az egyesület céljaira való fordítása, a célok megvalósításával felmerülő költségek, kiadások fedezése, viselése.
  • Hazai és nemzetközi kapcsolatok kiépítése, kiadványok megjelenítése.
  • Az egyesület célja, hogy segítse a Tokajban űzött sportok értékeinek megismertetését és elterjesztését bemutatókon történő fellépéseken, népszerűsítő megjelenésekkel valamint az ifjúsági korosztály részére oktatás, ismeretterjesztés, képzés szervezésén keresztül.
  • Az egyesület a gazdálkodó szervekkel, intézményekkel és más társadalmi szervekkel együttműködve, azok erkölcsi és anyagi hozzájárulását összehangolva tevékenykedik.
  • Az egyesület céljai megvalósítása érdekében: A Tokajban űzött sportok elsajátításához szükséges oktatást, képzést szervez; találkozókat, versenyeket szervez, illetve tagjainak képviseletével fellépéseken vesz részt, hogy a helyi és országos sportágakat a lakosság minél szélesebb körében megismertesse, megszerettesse;
  • A Tokaji Sportokhoz kapcsolódó közösséget, alakít ki, szervez, versenyzőket igazol;
  • Előadások, kiadványok segítségével tájékoztatja a közvéleményt a különféle sportok értékeiről;
  • Törekszik az ifjúság egészséges sportos életmódra történő nevelésére;
  • A tokaji fiatalokat érintő minden tevékenységben részt vesz, rendezvényeket, táborokat szervez.
  • Különféle kommunikációs felületeken való részvétel (pl. weboldal, közösségi háló, stb.)
  • Művészek, művészetek támogatása.
  • Kapcsolatok erősítése a természetvédelemmel foglalkozó hazai és külföldi csoportokkal, intézményekkel, szervezetekkel.
  • Hasonló célkitűzésű civil szervezetek támogatása rendelkezésre álló eszközökkel.
  • Az ifjúság megismertetése a természeti értékekkel, természetvédelemre való nevelés.